shutterstock_225149986Sesje/warsztaty – z reguły weekendowe, to czas formacji własnej w wymiarze duchowym i psychologicznym. Poświęcone są one istotnym kwestiom dotyczącym życia ludzkiego i rozwoju osobistego, w tym radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i kryzysami. Zapraszamy wszystkich poszukujących dróg i metod integralnego rozwoju osobowego, w szczególności – szukających Boga, stawiających pytania egzystencjalne, pragnących polepszyć relacje z samymi sobą i z innymi oraz wszystkich chcących zatrzymać się w zgiełku życia.

12 kroków: droga do wolności i świętości (09-11 czerwca 2023)

Dwanaście Kroków to oparty na Biblii, a zwłaszcza na Liście św. Jakuba Apostoła, program, który pomaga przejść od uzależnienia i bezsilności do wolności i świętości. To program pracy nad sobą i nad zamykaniem bolesnej przeszłości, który okazuje się pomocny w pracy nad własnym charakterem nie tylko w odniesieniu do ludzi uzależnionych, lecz w odniesieniu do wszystkich, którzy pragną stawać się coraz bardziej dojrzałą i Bożą wersją samych siebie.

Sesja adresowana jest do osób w wieku 18-55 lat

Sesję prowadzi ks. dr Marek Dziewiecki, rekolekcjonista, psycholog i specjalista od terapii uzależnień.
terminy i zapisy

 
 
Warsztaty formacji dla mężczyzn. Między siłą a wrażliwością
(15-17 grudnia 2023)

Warsztaty są skierowane do mężczyzn. Chcemy pochylić się nad tematem męskiej siły i tym, jak ma się ona do bycia wrażliwym. Jest to próba zalezienia balansu miedzy agresją i wrażliwością. Chcemy przyjrzeć się jak przeżywamy złość i odpuszczamy ją w wymiarze psychicznym, fizycznym i w duchowości. Jak siła krąży w mojej psychice, jak jest obecna w moim ciele i jak wyraża się w mojej relacji z Bogiem. W planie wykłady i warsztaty z tych trzech obszarów a także integracja i wspólne bycie razem. Ponieważ będziemy się ruszać, prosimy o zabranie maty do ćwiczeń i sportowego ubrania.

Warsztaty poprowadzą: Michał Tlałka – trener osobisty, Piotr Jakubczyk – psychoterapeuta, o. Roman Groszewski SJ – dyrektor DFD
terminy i zapisy